Menu

Kadir Murat Tosun

Photographer | Fashion & Portrait

Photo Editing with Affinity Photo

Selam

YouTube daki son videomu asagida bulabilirsiniz. #Affinity Photo yu deneme firsati buldum ve sonuclari harika.

Tesekkurler

Hanlı Dekorasyon 2017 Tanıtım Çekimi

Selamlar,

Hanlı Dekorasyon için yapmış olduğum çekim ve fotoğraflar aşağıda yer almaktadır. 2017 kreasyonudur.

Teşekkürler

Architecture Black & White and Color Grading Speed Editing

Merhabalar,

Son speed editing videomu YouTube kanalımda bulabilirsiniz.

İyi seyirler.

Making of Tuzla Black & White SpeedEditing

Selamlar,

Youtube kanalındaki son videomu aşağıda bulabilirsiniz.

İyi seyirler.

Portfolyo Siteleri

Merhabalar,

Portfolyonuz için faydalı olabilecek siteleri sizlerle paylaşmak istedim. Muhtemelen aşağıda belirtmiş olduğum internet sayfalarını çoğunuz görmüş olabilir ama gerçekten hepsi de birbirinden başarılı ara yüzlere sahip olduğundan denemenizi tavsiye ederim.

Benim sitemi soracak olursanız eğer ki bu yazılımları kullanarak yapmadım. Biraz uğraşmak isteyenlere Adobe Muse‘ü tavsiye ederim.

  • Weebly – Bedava kullanım
  • Wix – Bedava kullanım
  • SmugMug – 3,99 $ aylık
  • Adobe Portfolio – Creative Cloud kullanıyor iseniz bedava
  • Squarespace – 10 £ aylık

KMT

Atatürk’ün 1936 Yılında Türkiye’yi Dünyaya Tanıtmak İçin Çektirdiği 20 Nadir Doğa Fotoğrafı – Mustafakemalim.com’dan alıntıdır.

ALINTIDIR.

http://mustafakemalim.com

Mustafa Kemal doğa aşığı bir liderdi. Daha Birinci Dünya Savaşı yıllarında Diyarbakır’da bir teftişi sırasında, yanında bulunan kurmayına ‘çabuk bana yeni din bul…Ağaç dini, bir din ki ibadeti ağaç dikmek olsun’diyordu.

1919’da Samsun’dan Havza’ya geçerken bozulan arabasından inip, tabiatın güzellikleri arasında yürüyerek yol alırken bile ‘gök, deniz, dağlar, ağaçlar ve kuşları; kısacası doğanın tüm harikalarını içinde barındıran Gençlik marşını okumaktan büyük bir haz alıyordu.

Ankara’da sıtma yatağı, sazlık ve çorak yerde çiftlik kurma fikrini dile getirdiği vakit, O’nu bu kararından caydırmak için çok uğraşılmıştı. Yerli uzmanlardan sonra, Tarım Bakanlığı’nın müşavirlerinden Mr. Schid’den de bir rapor istenmiş, Schild’in özetle ‘Bu öyle bir iştir ki, elverişsiz toprak ve iklim şartları altında burada ya sabır tükenir, yahut para..’ sözleriyle sonlanan raporuna, Atatürk gülüp geçiyor, kısa sürede Ankara’yı adeta yeşilliğiyle ünlü bir kent haline getirmek için kolları sıvıyordu.

1936 yılında hazırlatıp dünyanın dört bir yanına yolladığı Fotoğrafla Türkiye albümünde de, Türkiye’nin doğa harikası bölgelerinde çekilen fotoğrafları ön planda tutuyor, Cennet Vatan Türkiye’yi dünyaya öncelikle doğa güzellikleri ile tanıtıyordu. İşte siz MustafaKemâlim okurları için derlediğimiz, Atatürk’ün bizzat İngilizce ve Fransızca olarak bastırıp, dünyaya Yeni Türkiye’nin, fabrikalarını, okullarını, gençlerini ve modern kentleriyle beraber doğa harikalarını da ön planda tutarak tanıttığı albümden 20 nadir fotoğraf:

 

Doğu Anadolu’dan bir manzara

 

Doğu Anadolu’dan bir manzara

 

Afyonkarahisar’da haşhaş tarlası…

 

Namrun yaylasında bahar

 

Mersin’de akşam

 

Giresun Limanı

 

Bursa’da sabah…

 

Çelikpalas’tan Bursa’ya bakış…

 

Yalova Kaplıcaları

 

Balık ağları

 

Çoruh Nehri

 

Toroslar’da bir köy değirmeni

 

Tarsus’ta şelale

 

Tortum Şelalesi

 

Yeşil Yalova

 

Beyşehir Gölü

 

Ağrı’nın eteğinde harman

 

Namrun yaylası, Toros

 

Malatya’da kar ve bahar…

 

Pamukkale

Portre içi konsept çekim.

Son zamanlarda popülerleşen bir düzenleme tekniği.

Öncelikle portre çekim yapılıyor daha sonrasında ise portre içine yerleştiriken doğa, şehir, konsept manzaralar ekleniyor. Çok etkileyici, kesinlikle tavsiye ederim.

En kısa zamanda bu konuyu içeren bir çalışma çıkaracağım.

🙂

 :

Huawei P10 | Make every shot a cover shot

Huawei, inanılmaz bir reklam çekerek, mobil fotoğrafçılıktaki yerini gösteriyor.

David Bailey 7 Images That Changed Fashion Photography

David Bailey – Rankin, yıllar sonra aynı poz çalışması.

Gregory Crewdson | Photographer

Bugün internette gezinirken denk geldiğim çok başarılı bir fotoğrafçı olan Gregory Crewdson’un fotoğraflarını paylaşıyorum. Aynı zamanda da linktten de çalışmalarına ve daha detaylı bilgisine ulaşabilirsiniz.

Artsy sitesinden alıntıdır.

https://www.artsy.net/artist/gregory-crewdson

In suburban settings or on elaborately detailed sets of American homes, interiors, and neighborhoods, Gregory Crewdson stages haunting, cinematic photos of alienation and eerie quietude. “I’ve always been interested in wanting to construct the world in photographs,” he has said. Crewdson’s work combines the documentary style of William Eggleston and Walker Evans with a dreamlike quality reminiscent of such filmmakers as Stephen Spielberg and David Lynch. Yet unlike those directors, Crewdson is compelled by how the still image freezes time and sets limitations, “like a story that is forever frozen in between moments, before and after, and always left as a kind of unresolved question,” he describes. His quietly disturbing American settings, with their immaculately staged lighting and somber, solitary figures, are often seen as functioning in conversation with the works of Edward Hopper.

 

American, b. 1962, Brooklyn, New York, based in New York, New York
GREGORY CREWDSON ile ilgili görsel sonucu  GREGORY CREWDSON ile ilgili görsel sonucu GREGORY CREWDSON ile ilgili görsel sonucu GREGORY CREWDSON ile ilgili görsel sonucu GREGORY CREWDSON ile ilgili görsel sonucu GREGORY CREWDSON ile ilgili görsel sonucu GREGORY CREWDSON ile ilgili görsel sonucu GREGORY CREWDSON ile ilgili görsel sonucuGREGORY CREWDSON ile ilgili görsel sonucu GREGORY CREWDSON ile ilgili görsel sonucu